Офсетний чи цифровий друк — який обрати?

27.06.2022

Якщо ви досі вважаєте, що вдалий макет легше вигадати, ніж надрукувати — очевидно, ви не дали собі відповідь на одне важливе поліграфічне питання. Від якого залежить все: ціна, мінімальний тираж, швидкість та якість друку. Як це питання звучить? Який друк обрати: офсетний чи цифровий.

 

Що таке офсетний та цифровий друк

 

Офсетний друк — це перенос зображення, що друкується, на папір зі спеціальної пластини (друкованої форми). Перенос зображення здійснюється фарбою через офсетний циліндр, покритий полотном із прогумованої вологонепроникної тканини. Щоб уявити, як цей складний процес виглядає простіше, варто пригадати, як колись у кіно показували терміновий друк газет чи грошей.

 

Цифровий друк — метод переносу зображення одразу на папір без «посередників» у вигляді друкованих пластин. Лише графічний файл на комп’ютері, сухі пігменти лазеру чи струмінь рідкої фарби, все. Щоб уявити, як виглядає цей процес, варто згадати, як колись вдома друкували шкільний реферат на струменевому принтері.

 

В чому різниця офсетного та цифрового друку

 

Власне, нічого страшного у відмінностях цих двох технологій немає крім тих, які впливають на рівень витрат на друк. Так, у «офсеті» діє таке поняття як вартість першого відбитка. Справа в тому, що друкована пластина виготовляється під кожен новий макет та залишається незмінною протягом всього друку тиражу. На жаль, обсяг підготовчих робіт тут — не просто завантажити файл та натиснути кнопку «print». Офсетний друк передбачає створення друкованої пластини, підготовку пресу, друк, кольоропробу і ще купу інших нюансів. Очевидним стає той факт, що для такого трудомісткого типу друку буде рентабельно запускати дійсно великі тиражі або хоча б від 250 до 500 екземплярів.

 

Тепер ви розумієте, чому мінімальний тираж для офсету більшість рекламних агенцій встановлює від 1000 відбитків в той час, коли з цифровим друком можна працює з тиражами від 1 екземпляра. Так само, як і розумієте, чому офсетний друк займає 3-5 робочих днів, а цифровий — від 10 хв до 1 години.

 

Якість у обох видів друку однаково висока, вартість за одиницю продукції — різна. У «цифрі» вона дорожча, у «офсеті» — дешевша в декілька разів.

 

Тому однозначної відповіді, який друк обрати: офсетний чи цифровий, немає. Все залежить від того, чим ви готові поступитися, щоб отримати тираж — часом чи грошима. Хтось скаже, що краще витратити менше на офсетному друці, завчасно плануючи рекламну компанію та друк рекламної поліграфії. Хтось відповість, що у нього такої можливості немає та потрібно терміново надрукувати візитки, листівки, грамоти, запрошення, подарункові сертифікати чи бейджі на конференцію — в такому випадку ситуацію дійсно врятує цифровий друк.

 

З власного досвіду можемо сказати, що в офсеті найчастіше замовляють тиражі від 1000 і до мільйону екземплярів, друкуючи візитки, листівки та плакати форматів А7, А6, А5, А4, А3, А2, А1, А0, фірмові папки, бірки, євробуклети, єврофлаєри, брошури, журнали, календарі, блокноти.

 

Як і належить, для кожного виду друку підбирається спеціальний папір чи картон різних товщин. Визначити, який матеріал буде кращим для вашого замовлення, зможе менеджер. Калькуляція кожного проекту має багато етапів індивідуального прорахунку, враховуючи знижки рекламного агентства та акційні пропозиції постачальників. Із універсальних та актуальних новинок можемо запропонувати друк на самоклейному папері Raflatac (Рафлатак) із висічкою, а також друк на молочному та прозорому пластику.

 

 

Додатково до послуг друку можна включити поліграфічну постобробку тиражу: персоналізацію, обрізання кутів, свердління отворів, перфорацію, згини (фальцування) та біговку.

 

Як замовити офсетний та цифровий друк 

 

Якщо ви маєте готовий макет, перевірте, щоб він мав форматі TIFF та роздільну якість 300 dpi, колірний режим друку CMYK. При можливості вкажіть односторонній друк символом 4+0,  двосторонній — 4+4 Цього буде достатньо, щоб добре та якісно надрукувати текст та зображення.

 

Макет надсилайте нам на електронну пошту, Viber, Facebook-месенджер чи Instagram-директ. Отримуйте від менеджерів реквізити для оплати замовлення, дайте нам офсетний друк 3-5 днів чи 1-2 години на цифровий — і готово. Віддрукований тираж ми видаємо у офісі чи пересилаємо Новою поштою.

Потрібна консультація?

Залиште будь-ласка заявку, наші менеджери прорахують для вас усі деталі замовлення

Заповніть форму

    Дивись, як ми робимо рекламу щодня